Gönderen Konu: DÜŞMEYEN UÇAK PROJESİ  (Okunma sayısı 4422 defa)

is

  • Yönetici
  • Yeni Üye
  • *****
  • İleti: 1
    • Profili Görüntüle
DÜŞMEYEN UÇAK PROJESİ
« : 17 Haziran 2008, 16:57:21 »
DÜŞMEYEN UÇAK PROJESİ   

           Düşmeyen uçak projesi ve orman yangınlarını ilk çıktığında durdurma projesi bir noktada insanlığa hizmetin zirvesindeki projeler olarak tarihe geçebilecek projelerdir. Bu iki projeyi düşünmeye başlamamdan bu yana belki 20 yıl geçmiştir. Yine de geliştirilmesi konusunda ısrarla notlarımı alıyorum.

           Şimdi desem ki, uçakların düşüp parçalanmaması için projelerim var.

           Desem ki uçak motorları durdu. Yolcular ve mürettebat selametle, burunları bile kanamadan yere ya da denize indirilebilecekler.

           Desem ki, yakıt bitti. Yine yolcular ve mürettebat burunları bile kanamadan yere ya da denize indirilebilecekler. Ne dersiniz?

           Okuyucuların % 90’ı “hadi canım sende” dediler. Duydum. % 10’u “olabilir” dediler; onu da duydum. Olmayacak duaya “Amin” denilmez. Biliyorum. Bu konuyu olmayacak bir konu diye yazmadım ki. Notlarımı buldum. “Uçak düşmelerine son” başlığı altında tam 5 ayrı şık ile düşmeleri önleme tedbirlerini yazmışım. Bu projemin ilk ve son şıkları arasında belki 10- 15 senelik bir zaman farkı vardır. Hala da düşünüyor ve yapabileceklerimin notlarını, vazgeçmeden yazıyorum. Geriye kalan nedir? Finansör bulup bu beş şık üzerinde araştırma ve geliştirmeyi başlatabilmek. Haydi mucitler rast gele!

           DİKKAT! TÜM ÜYELERİMİZ BU YAZILANLARI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR:

           1-) Projelerinizi, ilgili konu başlığında bulunan “YANITLA”  kısmına yazarak; gelişmelere imza atabilirsiniz.

           2-) Sitemiz, tek kelime ile taraf değildir.

           3-)İcadım var diyen üyelerimizle, bu icada hayatiyet kazandırabilirim diyen firmalar, yaptıkları tüm anlaşmalarda, sitemiz haricinde ve iki taraf karşı karşıya olmak üzere anlaşırlar. Sitemizin, bu iki tarafın iradelerine tesiri de söz konusu değildir. 

           4-) Bu site üyeleri ile, bu sitenin fikirlerinden fayda sağlayanlar, kendi aralarında, tamamen serbest iradeleri ile hareket ederler. Sitemizin bu iki tarafla hiçbir bağı bulunmayacaktır. Kendi aralarında yaptıkları her türlü anlaşma vs. 'nin sitemizle alakası olmadığı gibi, sitemizi de bağlamaz.

           5-) Bu çerçevede genel kaide olarak, projeyi kullananların, katkıda bulunanlarla, sitemiz dışında yapacakları sözleşmeler, şartnameler v.s. sitemizi bağlamaz. Sitemiz dışı oluşumlarla sitemizin ilgisi olmayacaktır.

           6-) Bu sitedeki hiçbir üye, hiçbir hakiki/ tüzel kişilere, resmi/ gayri resmi kurum/ kuruluşlara menfaat sağlamak için, site adına hiçbir taahhütte bulunamaz. Taahhütte bulunduğunu söyleyemez. Taahhütte bulunduğunu söylese de, bu sitemizi bağlamaz.

           7-) Site dışında hiçbir kurum/ kuruluşla bağlantımız bulunmamaktadır. İnsanların birbirlerine taahhüt edecekleri hiçbir menfaatin sitemizle alakası olamaz. Bu sitede maddi menfaatler söz konusu değildir. Buluşlarla ilgilenenlerin, katkı sağlayanlarla site dışında anlaşmaları, hiçbir hal ve şartta sitemizi bağlamaz.

           8-) Bir hususu her seferinde belirteceğim. Tüm üyelerimiz de üye oldukları andan itibaren, bu sitede ortaya konulan kurallar çerçevesinde, hiçbir menfaat beklemeden katkılarını yapacaklardır.

           9-) Tekrara düştüğüm kanaatine kapılsam da yazıyorum. Bilindiği üzere sitemize üyelik ücretsiz olup; sitemize yazılan yorum ve verilen projeler sebebi ile ve her türlü katkılardan dolayı, maddi beklentilere girilemez. Bu sitede katkıda bulunanlara hiçbir maddi menfaat sağlanması söz konusu değildir. Katkı manevi olarak hissedilen güzel duygulardan ibarettir. Hiçbir maddi katkı, hiç kimse tarafından da taahhüt edilemez.

           Saygılarımla... 17.05.2008 

           ÖNEMLİ NOT: (1) İcatlarınız/ buluşlarınız/ faydalı modellerinizi, imsahi46@yahoo.com adresime mail göndererek; ad soyadınızla birlikte, mail' inizde belirteceğiniz buluşunuzun, size özel konu başlığıyla, ilgilenenlerin dikkatine sunulmasını, sitemiz vasıtasıyla sağlayabilirsiniz. Katkılarınızı bekliyoruz.


« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2019, 02:24:11 Gönderen: is »